Zdrowie holistycznie

Hole z ang. oznacza cały, a zdrowie bycie w równowadze, czyli jednym słowem promowanie koncepcji wszystko w równowadze – Be in Balance.

Holistyczne podejście do zdrowia to nic innego jak dbanie o każdy aspekt jego funkcjonowania zarówno o fizyczne ciało dający odczuwalne widoczne objawy fizyczne i psychiczne, ale tez o mózg i emocje czy przekonania pełniąca funkcję oprogramowania według których działa zarówno mózg ale i ciało.

Zdrowia nie da się przywrócić za pomocą magicznej pigułki lub biorąc tylko jeden aspekt naszego życia zapominając o dwóch pozostałych nie tylko w celu postawienia właściwej diagnozy ale przede wszystkim znalezienia źródła problemów i ostatecznego wyeliminowania męczącej Nas choroby.

Ciało jest nam w stanie dużo powiedzieć o nas samych tylko musimy się go nauczyć słuchać i właściwie odczytywać płynące z niego komunikaty. Ciało jest ważnym przekaźnikiem informacji płynących ze świata zewnętrznego ale i wewnętrznego naszego ciała. Gdzie ciało, mózg i psyche są ze sobą nierozłącznie powiązane i stanowią nierozłączna całość. Objawy zarówno fizyczne jak i psychiczne płynące z ciała są niczym innym tylko sygnałami ze strony naszego ciała jakiejś dysfunkcji, zaburzonej równowagi na poziomie komórkowym lub mentalnym / emocjonalnym.

Łącząc zatem swoje ponad 10 letnie doświadczenie z zainteresowaniem z wielu dziedzin w tym dietetyki, psychodietetyki, psychosomatyki, naturoterapii, sportu, technik oddechowych i medytacji pragnę zadbać o ciebie kompleksowo i przeprowadzić Cię przez zmiany i powrót do równowagi zwanej zdrowiem, który będzie odczuwalny przez ciebie na każdym poziomie Twojego życia.

Zatem w jaki konkretny sposób mogę Tobie pomóc?

Przez lata poszukiwań dotarłam do miejsca, w którym postanowiłam stworzyć holistyczny model
powrotu do zdrowia Be In Balance, którym właśnie się chcę z Tobą podzielić i pomóc Ci wrócić do zdrowia.

#1 Mental/Psyche – oprogramowanie człowieka, gdyż nasz umysł jest programowalny, jesteśmy jak program komputerowy, który można przeprogramowywać na poziomie podświadomości. Praca nad poznaniem programów mentalnych.

#2 Mózg – przetwarzanie bodźców, informacji; kontrola procesów biologicznych i psychicznych. Rozpoznanie wdrożonych przez mózg procesów biologicznych narzuconych przez programy mentalne.

#3 Ciało – działa jak nadajnik i odbiornik. Informacje, które wysyła nam organizm, to konkretne wskazówki, które daje nam organizm, abyśmy wprowadzili w życie. Skupienie na pracy na poziomie ciała, np. praca dietetyczna, wyrównanie niedoborów itd., praca terapeutyczna typu psychoterapia przez ciało mająca na celu budowanie świadomej relacji z ciałem

#4 Świadomość – zrozumienie mechanizmów i zależności pomiędzy poszczególnymi elementami i ich związek z określonym problemem. Identyfikacja i diagnoza ukrytych emocji wpływających na wszystkie
powyższe obszary. Uświadomienie prowadzi do rozwiązania problemu. Budowanie relacji z ciałem, które jest Nam wstanie dużo powiedzieć o zakresie i typie problemów jeżeli uświadomimy sobie jak ważnym przekaźnikiem informacji jest ono pomiędzy światem wewnętrznym a zewnętrznym naszego Ciała.

Pamiętaj! Tylko działanie na wszystkich 3 poziomach jednocześnie Psyche/Mental-Mózg-Ciało oraz praca nad świadomością i emocjami prowadzi do rozwiązania problemu, uzyskania efektu równowagi i tym samym powrotu do zdrowia!

Jak to działa w praktyce dla Mnie?

Krok #1 Praca z poziomu ciała – praca dietetyczna wyrównawcza.
A co to właściwie znaczy? Tutaj pracuję z Tobą w zakresie wyrównania funkcji biologicznych: niedobory makro i mikroelementów, elektrolitów, probiotykoterapię celowaną. Wyrównanie w tych obszarach wpływa na poprawę relacji na poziomie mózg-psyche istotnych w dalszym etapie terapii!

Krok #2 Wzmacnianie relacji ciało-mózg!
Synchronizowanie właściwego wysyłania sygnałów ze strony mózgu (nadajnik) i odbioru poprzez zmysły (odbiornik). Na tym etapie pracujemy ze świadomym oddechem, technikami relaksacyjnymi,
automasażem jako elementem łagodzenia obrzydzenia do ciała oraz jogą jako aktywnością fizyczną na poziomie: aktywność dla mnie, psychoterapia przez ciało. Ciągle poszukuję nowych, najefektywniejszych metod i technik, które sukcesywnie zamierzam wdrażać na tym etapie.

Krok #3 Odkrywanie przekonań i blokad emocjonalnych na poziomie mentalnym/psyche!
Poszukiwanie i diagnozowanie ukrytych emocji z przebytych traum, nierozwiązanych konfliktów pokoleniowych w drzewie rodowym, emocjonalno-energetycznych blokad, choćby mogących mieć
źródło w najwcześniejszych okresach życia…nawet z czasu 9 miesięcy przed ciążą u matki, samej ciąży, porodu i roku po narodzinach.

Krok #4 Health Managing – monitoring procesu leczenia!
To elektroniczny dzienniczek zdrowia widoczny dla pacjenta, terapeuty, trenera, dietetyka na każdym etapie procesu celem koordynacji i współpracy w zakresie prowadzenia pacjenta.

Jak w praktyce będzie wyglądać Nasza współpraca
i proces Twojego powrotu do zdrowia?

Etap 1 Rejestracja

Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza rejestracji/konsultacji na stronie w zakładce kontakt i
zaznaczenie opcji prowadzenie holistyczne wieloetapowe Be in Balance.

Etap 2 Diagnostyka Stanu Zdrowia

Na tym etapie zajmiemy się wywiadem odnośnie charakteru, czasu trwania i rodzaju dolegliwości.
Skierowanie na rozmaite badania, np. krwi, stanu mikroflory jelitowej itd. Wywiad pogłębiony w zakresie podłoża emocjonalno-mentalnego związanego z rodzajem dolegliwości.

Etap 3 Konsultacja Ogólna

W tym miejscu po wcześniejszej diagnozie prowadzimy konsultacje ogólną, której celem jest
zaplanowanie procesu leczenia, niezbędnych środków, skierowanie do konkretnych specjalistów w
ramach pracy i rozwiązania określonych problemów zdiagnozowanych na etapie drugim.

Zaprojektowanie całej ścieżki powrotu do zdrowia, np. sesje z trenerem mentalnym, psychologiem,
coaching transformacyjny, terapia Recall Healing, uwalnianie emocji, praca z oddechem, terapie
naturalne, uzdrawianie kwantowe, joga, konsultacje ze specjalistami medyny akademickiej itd. Więcej o
konsultacji troszkę niżej.

Etap 4 Health Managing

Monitorowanie procesu powrotu do zdrowia przez współpracujących ze sobą specjalistów w ramach
określonego problemu zdrowotnego pacjenta.

Etap 5 Rozwiązanie fizjologii problemu-powrót do zdrowia

Znalezienie i rozwiązanie rdzenia, pierwotnej przyczyny problemu i go usunięcie raz na zawsze.
Cieszenie się zdrowiem na nowo, transformacja świadomości w zakresie jak działać profilaktycznie, edukacja, tworzenie świadomego człowieka w zakresie zdrowia.

Reasumując… traktujemy człowieka i jego zdrowie wielowymiarowo, holistycznie, poświęcamy Ci
100% czasu i uwagi, niczego nie bagatelizujemy i zamiatamy pod dywan, każdy najdrobniejszy
szczegół Twojej historii choroby się dla nas liczy!

Teraz już pozostaje tylko Twój ruch do wykonania!

Wypełnij formularz rejestracyjny, zadzwoń lub napisz maila i umów się na pierwszą wizytę.

Dla nowych klientów mam 50% rabatu, wystarczy wpisać w formularzu zamówienia kod WRACAMDOZDROWIA

Możesz dalej walczyć ze Swoimi dolegliwościami lub zawalczyć o powrót do zdrowia. Moją pasją jest zdrowie, a największą radością zobaczyć szczęśliwego Ciebie w pełni zdrowia.

Więc, do dzieła! Czekam na Ciebie.

Twój Holistyczny Konsultant Zdrowia
Aneta Kamińska-Podolska