Kilka słów o mnie

Cześć,

Super, że tutaj jesteś. Jeśli to czytasz, to znaczy, że szukasz pomocy w zakresie zdrowia, a ja jestem tutaj, aby Ci pomóc.

Wiem jak w obecnych czasach ciężko zadbać o zdrowie, mnóstwo stresu, bodźców, brak czasu, mnóstwo specjalistów, z których każdy mówi coś innego, ogromne kolejki do przychodni, szpitali czy wreszcie brak wystarczająco czasu lekarzy dla pacjenta, a ostatnio pandemia, zamknięte szpitale, brak możliwości leczenia… a to tylko niewielka lista tego, z czym się mierzymy jako ludzie na co dzień.

To tylko wierzchołek góry lodowej, więc najlepsza jest profilaktyka lub rozwiązanie głębi problemu, pierwotnej przyczyna, a nie zaleczanie skutków.

W takim razie pozwól, że się przedstawię i powiem kilka słów o sobie, moim projekcie oraz misji. No to teraz słów kilka o mnie…

W kilku słowach o sobie...

Aneta Podolska - Kamińska

Jestem Aneta, mama 40+ trójki wspaniałych dzieci Marii-Luizy, Oliwiera i Fabiana, szczęśliwa mężatka, pełna pasji i chęci pomocy ludziom. Kiedyś nauczycielka i dziennikarka, dzisiaj dietetyczka holistyczna, trener personalny, terapeutka Recall Healing, pasjonatka zdrowia oraz podejścia holistycznego ciało-umysł-psyche. Moją misją jest szerzenie nowej świadomości dotyczącej zdrowia.

Od dziecka pasjonował mnie człowiek a zwłaszcza jego fizjologia i biochemia, świat, natura, później mikrobiom, medycyna chińska, ajurweda, ziołolecznictwo i wiele innych, a od niedawna także emocje. Ogromną radość i spełnienie daje mi przywracanie ludziom zdrowia, a co za tym idzie ich szczęścia, radości, witalności...no i przede wszystkim szerzenie świadomości oraz edukowanie o naszym ciele i zdrowiu. Moją pasją jest rozwiązywanie problemów związanych z ciałem, zdrowiem, szukanie kreatywnych, niekonwencjonalnych rozwiązań i ich testowanie, z bardzo dobrym skutkiem jak do tej pory. Jestem tutaj dla Ciebie i chcę Ci pomóc.

Każdy człowiek to inna historia... i do każdego podchodzę indywidualnie, bo najważniejszy jesteś Ty i Twoje zdrowie. Pomogę Ci tam lub Twoim dzieciom, gdzie inni zawiedli. ”Projekt Człowiek”, którego jestem współtwórcą razem z moim bratem, ma na celu szukać głębokiej przyczyny problemów, a nie bazować tylko na symptomach, łączyć holistycznie wiedzę z różnych dziedzin w zakresie umysł-dusza ciało, łączyć nauki wschodu z zachodem, diagnozować i łączyć ekspertów różnych dziedzin, aby pomóc Tobie.

Uważam, że człowiek to cud, tak jak otaczająca nas natura, a najlepiej to oddają słowa Eweliny Stępnickiej: ”Jesteś cudem do odkrycia, a nie problemem do naprawienia”. W ”Projekcie Człowiek”, który jest głównym motorem napędowym i wizją mojej działalności jest człowiek w centrum uwagi i holistyczne do niego podejście na 3 poziomach ciało-umysł-dusza. Tutaj będziemy się zajmować nie tylko rozwiązywaniem problemów zdrowotnych, ale również odkrywaniem Siebie, dlatego m.in. współpracuję z moim bratem Marcinem, który jest holistycznym trenerem mentalnym, rozwoju osobistego, coachem, pomagający w zakresie transformacji umysł-dusza-emocje.

W mojej rodzinie praktycznie od dziecka były problemy ze zdrowiem i każdy z rodzeństwa oraz moich dzieci je ma... więc dokładnie wiem co czujesz, gdy problemy zdrowotne dotykają Ciebie czy najbliższych, jak działa służba zdrowia, chodzenie od jednego specjalisty do drugiego, jak często brakuje lekarzom czasu dla pacjenta, aby zbadać problem głębiej aniżeli tylko wypisać receptę po powierzchownych oględzinach.

Przebyłam tę samą drogę, ale nigdy się nie poddałam, bo uwielbiam szukać rozwiązań niestandardowych, mam ciągłe łaknienie wiedzy, poszerzania świadomości i zdolności łączenia faktów z wielu różnych obszarów. W pewnym momencie odkryłam coś, co zmieniło całkowicie moje podejście do patrzenia na problemy zdrowotne, medycynę i ich znaczenie w walce o nasze zdrowie.

Od tego czasu sama jestem świadkiem ogromu zmian wśród swoich najbliższych oraz sobie. Zniknęły moje problemy, które miałam od lat w przeciągu zaledwie jednego dnia, gdy tylko odkryłam pierwotny problem.

Pomogłam również swoim dzieciom, które cierpiały od urodzenia na alergie pokarmowe, AZS oraz jedno z nich miało zaburzenia ze spectrum autyzmu.

Naprawiłam relacje z mamą, które były tragiczne całe życie w przeciągu kilkunastu dni oraz poprzez analizę siebie na wielu poziomach wyrównałam prace przeciążonej tarczy i kory nadnerczy. Dzięki temu zapobiegłam w przyszłości chorobie Hashimoto na którą mogłam zachorować poprzez styl życia ,który prowadziłam tzw. życie w biegu, robienie tysiąca rzeczy naraz, mając niedostateczną dobową regeneracje i nadmierne funkcjonowanie na poziomie pobudzenia somatycznego. Zrozumiałam, że pomimo tego ze całe życie uprawiam aktywnie sport, zdrowo się odżywiam i suplementuje mam rozregulowany wewnętrzy zegar biologiczny bo nie jestem w równowadze Psyche - umysł - ciało i choroba może i mnie dosięgnąć wcześniej czy później.

Zrozumiałam jak wielowymiarowymi i holistyczni istotami jesteśmy, choć zawsze to wiedziałam zafascynowana naturą , teraz doświadczyłam tego na sobie i najbliższych.

Teraz kolej na Ciebie, bo jak powiedział wybitny kompozytor Adam Sztaba: ”Talent, wiedza nie jest rzeczą prywatną, tylko publiczną”, więc mamy obowiązek dzielić się swoją wiedzą i talentem z innymi. Tak jak pomogłam sobie i swoim najbliższym, chcę teraz pomóc też Tobie, bo nic nie daje mi tyle radości i spełnienia jak widok zdrowego i szczęśliwego człowieka.