Ruch to Zdrowie

Wraz z postępem nauki w dziedzinie fizjologii i medycyny, cały czas przybywa dowodów na to, że ludzie aktywni fizycznie są zdrowsi i żyją dłużej, w porównaniu do osób prowadzących siedzący tryb życia. Dlatego coraz więcej ekspertów od zdrowia publicznego nawołuje nawet lekarzy do rutynowego przepisywania swoim pacjentom różnych form ruchu – niejako „na receptę”, obok przepisywanych farmaceutyków i innych metod terapeutycznych.

Ruch lekarstwem na wszystko

Jestem pasjonatką aktywności fizycznej i aktywność fizyczna stosuje jako lek na zatrzymanie zdrowia, ładnego młodego wyglądu i świetnego samopoczucia, rozładowania napięcia i stresu ale i odprężenia, wyciszenia czy relaksu.

Ćwiczyłam wszystkie ciąże do ostatniego dnia i zaraz po porodzie wracałam do treningów błyskawicznie wracając do formy. A gdy rozbiera mnie choroba pije moja miksturę zdrowia z kurkuma, miodem, imbirem, cytryną i idę zwyczajnie idę pobiegać.

Sama jako dietetyk i terapeuta oraz trener z 10 letnim doświadczeniem wykorzystuje ruch w swojej pracy nie tylko w pracy z nadwaga i otyłością czy zaburzeniami odżywiania ale również w wielu schorzeniach układu ruchu, krążenia, nadciśnieniem, cukrzycą, problemami z perystaltyką i trawieniem a także zaburzeniami behawioralnymi, nerwicami czy depresjami jako istotny czynnik wspomagający i regulujący.

Wielokrotnie byłam świadkiem jak ruch wyeliminował wiele niekorzystnych objawów zarówno fizycznych jaki psychicznych min pozwolił wyeliminować zbędne napięcie w ciele, zaburzenia nastroju, złagodzić stany lękowe czy bezsenność.

Nadal wątpisz czy ruch jest dla Ciebie konieczny nawet jak nic ci nie dolega, jesteś szczupła/y i to dla ciebie strata czasu?

Słynne badanie The Harvard Nurses Health Study, analizujące zwyczaje ponad 200 tys. kobiet na przestrzeni 30 lat, wykazało, że już 30 minut marszu dziennie zmniejsza ryzyko rozwoju chorób serca, udaru mózgu i cukrzycy o 30-40 proc., a raka piersi o 20-30 proc. Z innych dużych badań populacyjnych, wynika, że 30 minut spacerowania dziennie przez 5 dni w tygodniu wydłuża życie średnio o 3,5 roku.

Czy aktywność fizyczna może szkodzić? Czy jest zawsze wskazana i dla każdego w każdym wieku?

Dobrze dobrana aktywność fizyczna do stanu zdrowia, kondycji fizycznej, stylu życia, preferencji indywidualnych oraz oczekiwań klienta nie może nigdy zaszkodzić wręcz odwrotnie wspomóc proces rekonwalescencji lub wyeliminować niepożądane objawy min dolegliwości bólowe ze strony układu kostno-stawowego, wyregulować glikemie, poziom hormonów, gospodarkę lipidową, usprawnić wchłanianie i trawienie.

Jest niezastąpiona w procesie rozładowywania stresu i zablokowanych emocji gdy mamy problem z ich swobodnym wrażaniem lub umiejętnością radzenia sobie ze stresem lub odwrotnie gdy nie jesteśmy w stanie się zrelaksować, odprężyć i mamy problemy lękowe lub problemy z bezsennością.

Nieumiejętnie dobrana może pogorszyć stan zdrowia lub zintensyfikować objawy ale nigdy ruch nie jest żadnym przeciwskazaniem dla nikogo bez względu na wiek czy stan zdrowia.

Ruch jest bezwzględnym czynnikiem
regulującym na poziomie ciała.

Brak ruchu może pogorszyć funkcjonowanie całego organizmu na poziomie biologicznym nie tylko ciała ale tez umysłu. Ćwicz tym bardziej jak doskwiera ci ból w odcinku lędźwiowym, masz rwę kulszową, problemy ze stawami, drętwienie i sztywność karku, lub jesteś w ciąży a rezultaty sam zobaczysz w krótkim czasie po sobie.

Nie bój się zaryzykuj sprawdź!

Przez 10 lat doświadczenia i współpracy z fizjoterapeutami nie zostawiłam nikogo bez znalezienia rozwiązania dla jego aktywności fizycznej aby mógł jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem podczas gdy inni odsyłali go z kwitkiem lub rozkładali ręce odmawiając współpracy.

Jak mogę ci Pomóc?

Joga, joga twarzy, pilates, ćwiczenia słowa z oporem własnego ciała, izometryczne, stabilizujące, zestawy zdrowy kręgosłup, ćwiczenia dla kobiet w ciąży, modelujące, interwałowe, ćwiczenia oddechowe, relaksacja, medytacja – moja oferta jest naprawdę bogata.

Potrafię dobrać je dla ciebie i pod ciebie tak że będziesz zadowolony.

Krok 1

Jeśli jesteś zainteresowany lub wzbudziłam Twoje zainteresowanie wyślij niezobowiązująco swoje zgłoszenie i umów się na 1 konsultacje gratis.

Krok 2

Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia oddzwaniam w czasie i terminie
zaznaczonym w zgłoszeniu aby osobiście Cię poznać i twoje problemy w celu zapewnienia Ci najwyższej jakości usług.

Krok 3

 Założenie konta i przejście przez wieloetapowy proces elektroniczny Diagnostyki Twojego Stanu Zdrowia.

Krok 4

Konsultacja terapeutyczna Recall Healing online na zoom meeting jako alternatywne rozwiązanie dla ciebie. Założenie elektronicznego dzienniczka zdrowia oraz omówienie wyników Diagnostyki Twojego Zdrowia, przedstawienie koncepcji rozwiązań dietetycznych oraz indywidualnych warunków współpracy.

Krok 5

Ułożenie planu treningowego, wskazań dietetycznych lub indywidualnego planu treningowego / patrz zakładka jak pomagam dietetyka. Założenie elektronicznego dzienniczka zdrowia oraz omówienie wyników Diagnostyki Twojego Zdrowia, przedstawienie koncepcji rozwiązań dietetycznych, treningowych oraz indywidualnych warunków współpracy.

Krok 6

Elektroniczny monitoring Health Managing w ramach Dzienniczka Zdrowia widocznego przez cały proces prowadzenia na poszczególnych etapach współpracy dla ciebie jako klienta, dla mnie ale i wszystkich ekspertów współprowadzących Ciebie w procesie powrotu do Zdrowia jako stanu równowagi Be in Balance jeżeli na taki krok współpracy się zdecydujesz.

Najważniejsze jest zrobić ten pierwszy krok

Z rozkoszą pokaże ci jak umiejętnie dobrana aktywność może stać się dla ciebie nie tylko prawdziwa przygoda i przyjemnością ale też wizualnie widocznym efektem i powodem do dumy.

Jesteś gotowy?
1... 2... 3... Zaczynamy!

Twój Konsultant Zdrowia / Twój Trener Osobisty
Aneta Podolska-Kamińska